5 jazyků, které vládnou světovému byznysu

Svět je propojenější než kdy dřív a díky moderním technologiím se zdá být menší a menší. Proto je znalost cizích jazyků čím dál důležitější i pro ty nejmenší podniky. Angličtina se stala jazykem mezinárodního obchodu, ale s otevřením nových trhů přicházejí zajímavé obchodní příležitosti. A s angličtinou už si nevystačíte. Jaké jazyky se vám vyplatí ovládat?
Zaujala Vás naše služba?
nebo zavolejte na: +420 724 734 535

Uvěřejněno: 14.06.2015 Autor: LS

Ruština

Rusko je plné bohatých lidí, kteří jsou lační po nových podnikatelských nápadech. Společnosti, které chtějí expandovat za hranice, najdou na ruském trhu nejednu zajímavou příležitost. Háček může být snad jen v tom, že Rusové většinou nemluví moc dobře anglicky a pro obě strany je snazší, když všichni účastnění mluví rusky.

Naučit se udržet konverzaci v ruštině se zkrátka vyplatí – na oplátku se vám otevře bohatý trh s velkou budoucností.

Francouzština

Francouzština není jen jazykem lásky, ale také jazykem světového obchodu. Věděli jste, že dříve byla francouzština jazykem, kterým se mluvilo po celém světě? Stále je mnoho lidí a podniků, které upřednostňují jednání ve francouzštině. V mnohých afrických a středozemních státech, které byly dříve francouzské kolonie, se francouzština stále běžně užívá. Hledáte podnikatelskou příležitost právě tam? Pak vám znalost francouzštiny vše výrazně usnadní.

Japonština

Středobod světové technologie, robotiky a obchodu – Japonsko a jeho kultura stále více prosakuje i do našeho prostředí. A pokud se chcete svézt vzestupu technologií společně s Japonskem, určitě se vám znalost několika japonských frází určitě bude hodit. Uděláte na své japonské obchodní partnery skvělý dojem!

Tip: Při jednání s asijskými obchodními partnery zjistíte, že angličtina není tou pravou volbou. Znalost jejich jazyka, případně asistence tlumočníka jednání usnadní a výrazně urychlí.

Portugalština

Tak podobná španělštině, ale vůbec ne tak populární. Portugalština – oficiální jazyk Brazílie, Angoly a samozřejmě Portugalska je jazyk budoucnosti. Brazílie dnes patří k deseti největším světovým ekonomikám a její bohatství stále roste. Chcete si z jejich koláče také trochu odkrojit? Začněte mluvit jazykem bohatých, mladých a nadějných profesionálů, kteří jsou v Brazílii na vzestupu.

Arabština

Arabsky se domluvíte v téměř třiceti zemích. Rozmach exportu, spotřeby luxusního zboží, rapidní nárůst uživatelů internetu a nástup mladých vzdělaných podnikatelů na Středním východě je skvělou příležitostí pro každého, kdo pokukuje za hranice Evropy.

Tip: Díky znalosti jazyka snadněji pochopíte uvažování rodilých mluvčích. A navíc uděláte skvělý dojem.Kalkulaci připravíme nejpozději do 60 minutBude se Vám věnovat

Probíhá nahrávání 0%
Vít Prošek

Věnuji se výuce jazyka, překladatelství a publikační činnosti více jak 10 let.


Proč službu od Profipřeklady?

Profesionální kvalita, maximální rychlost a příjemné ceny – to jsou profipřeklady.cz!

  • Rychlost. Odpověď na svou poptávku obdržíte během téhož pracovního dne. (Obvykle v řádu hodin či minut!)
  • Kvalita. Klademe důraz na maximální kvalitu poskytovaných služeb.
  • Zkušenosti. Díky mnohaletým zkušenostem si poradíme i s náročnými odbornými texty.
  • Profesionalita. Naši překladatelé se specializují na širokou škálu oborů.
  • Prověření překladatelé. Spolupracujeme pouze se spolehlivými a zkušenými překladateli.
  • Rodilí mluvčí. Korektury textu provádějí rodilí mluvčí.
Reference
Je lepší škobrtnout nohama než jazykem. (Zenón z Kytia)