Jak na cizí jazyky? Tipy a triky, díky kterým půjde učení raz dva

Litujete, že jste ve škole nedávali větší pozor? Že jste zapomněli všechna slovíčka z jazyka, který jste ve škole celkem ovládali? Myslíte si, že už učení cizího jazyka nepůjde tak hladce a chybí vám dostatečná motivace k učení se? Máme pro vás tipy, jak překonat první překážky a efektivně zvládnout učení se cizího jazyka, i když už máte školní léta dávno za sebou.
Zaujala Vás naše služba?
nebo zavolejte na: +420 724 734 535

Uvěřejněno: 18.10.2015 Autor: LS

jak se naucit cizi jazyk

1. Najděte svůj důvod

Ač to může znít banálně, je důležité vědět, proč se jazyk učíte. Z dlouhodobého hlediska bude vaše motivace klesat a důvod, proč jste se rozhodli jazyk naučit, musí být dostatečně silný.

Tip: Učit se francouzsky, abyste udělali dojem na své okolí, není dostatečně silný důvod, ale učit se francouzsky, protože jste zamilovaní do Francouze/Francouzky – to už je něco jiného!

2. Najděte si parťáka

Když se do učení jazyka pustíte ve dvou, uvidíte výsledky svého snažení dříve. Stanovte si termíny, kdy se budete společně setkávat a diskutovat o tom, co se právě učíte a co vám nejde. Budete se vzájemně motivovat a hlavně budete nuceni se učení věnovat pravidelně.

3. Povídejte si. Sami se sebou.

Mluvit cizím jazykem se čtením učebnic nenaučíte. Čtěte si v daném jazyce nahlas, vytvářejte konverzace a mluvte za obě strany. Zkrátka povídejte, povídejte, povídejte. Díky tomu lépe zvládnete výslovnost a až budete v daném jazyce mluvit s někým jiným, budete si svou výslovností mnohem jistější.

4. Povídejte si. S ostatními!

Až budete mít konverzace sami se sebou natrénované, nebojte se povídat si s rodilými mluvčími. Pokud nikoho takového neznáte, využijte anonymity internetu – určitě najdete někoho, kdo bude ochotný si s vámi povídat třeba přes skype. Poznáte nové lidi a navíc budete jistější a jistější. A to ani nemluvíme o tom, jak si rozšíříte slovní zásobu!

5. Poslouchejte

Najděte si seriály, filmy a hudbu v jazyce, který se učíte. Pochytíte užívaná slovní spojení, dikci i výslovnost.

Tip: Zapněte si u filmu či seriálu titulky pro neslyšící – budete tak jazyk vnímat v mluvené i psané formě zároveň a urychlíte tak učení se. Můžete film či seriál každou chvilku zastavit a zkusit si věty nahlas opakovat.Kalkulaci připravíme nejpozději do 60 minutBude se Vám věnovat

Probíhá nahrávání 0%
Vít Prošek

Věnuji se výuce jazyka, překladatelství a publikační činnosti více jak 10 let.


Proč službu od Profipřeklady?

Profesionální kvalita, maximální rychlost a příjemné ceny – to jsou profipřeklady.cz!

  • Rychlost. Odpověď na svou poptávku obdržíte během téhož pracovního dne. (Obvykle v řádu hodin či minut!)
  • Kvalita. Klademe důraz na maximální kvalitu poskytovaných služeb.
  • Zkušenosti. Díky mnohaletým zkušenostem si poradíme i s náročnými odbornými texty.
  • Profesionalita. Naši překladatelé se specializují na širokou škálu oborů.
  • Prověření překladatelé. Spolupracujeme pouze se spolehlivými a zkušenými překladateli.
  • Rodilí mluvčí. Korektury textu provádějí rodilí mluvčí.
Reference
Je lepší škobrtnout nohama než jazykem. (Zenón z Kytia)