Slova, která vyslovujete špatně. A nejste v tom sami

Vkradly se do našeho každodenního jazyka. Jsou všude kolem nás. A málokdo si s nimi ví rady. Vy už na ně ale konečně vyzrajete! Víme, jaká slova vyslovujete špatně, i jak to napravit!
Zaujala Vás naše služba?
nebo zavolejte na: +420 724 734 535

Uvěřejněno: 18.05.2015 Autor:

Hoegaarden

Také si rádi zajdete na sklenici hégárdna? Pak vězte, že kdybyste si ho takto objednali v Belgii, odkud toto skvělé pivo pochází, nikdo by nevěděl, co máte na mysli. Správně se totiž vyslovuje „huchardn“. V našich luzích a hájích je tato výslovnost málokde používaná, ale zkuste obsluhu ve své hospodě otestovat – třeba budete za hvězdu!

Stella Artois

Pokud jste vždy chtěli toto luxusně znějící pivo, ale báli jste se, že jeho název vyslovíte špatně, nyní můžete! Vyslovuje se „stela artoa“.

Lacoste

Až příště budete shánět lakoste boty, nedivte se, že na vás prodavačka bude koukat jako na burana. Jméno této světoznámé značky se totiž vyslovuje správně „lakost“.

David Guetta

Až budete příště volat do rádia, že chcete zahrát písničku od Guety, raději nikam nevolejte. Správně se totiž vyslovuje „Dejvid Geta“.

Croissant

Krosanty si k snídani určitě neobjednávejte. Každý, kdo se vyzná, totiž ví, že se toto křehké pečivo vyslovuje „kroasán“ či „kruasán“. (Obě jsou správně.)

Adobe

Softwarová firma „edoubí“ zamotala hlavu nejednomu ajťákovi. Ale vám už ji rozhodně nezamotá!

Bruschetta

Tato skvělá italská svačinka, která se vkradla i do českého jídelníčku, se bohužel vkradla se špatnou výslovností jako brušeta. Nenechte se zmást a příště své návštěvě jako pohoštění předložte „bruskety“!

GIF

Populární grafický formát určený pro rastrovou grafiku – rozumějte kousek videa přehrávající se ve smyčce – zaplavil internet. Dlouhá bitva o správnou výslovnost je u konce – sám tvůrce formátu prozradil, že se správně vyslovuje „džif“.

Vyslovujete všechna tato slova správně, nebo jste párkrát zaváhali? Jaká slova v našem výběru podle vás chybí?Kalkulaci připravíme nejpozději do 60 minutBude se Vám věnovat

Probíhá nahrávání 0%
Vít Prošek

Věnuji se výuce jazyka, překladatelství a publikační činnosti více jak 10 let.


Proč službu od Profipřeklady?

Profesionální kvalita, maximální rychlost a příjemné ceny – to jsou profipřeklady.cz!

  • Rychlost. Odpověď na svou poptávku obdržíte během téhož pracovního dne. (Obvykle v řádu hodin či minut!)
  • Kvalita. Klademe důraz na maximální kvalitu poskytovaných služeb.
  • Zkušenosti. Díky mnohaletým zkušenostem si poradíme i s náročnými odbornými texty.
  • Profesionalita. Naši překladatelé se specializují na širokou škálu oborů.
  • Prověření překladatelé. Spolupracujeme pouze se spolehlivými a zkušenými překladateli.
  • Rodilí mluvčí. Korektury textu provádějí rodilí mluvčí.
Reference
Je lepší škobrtnout nohama než jazykem. (Zenón z Kytia)